Bejelentkezés

Vélemény kommenteléséhez vagy dokumentumok letöltéséhez itt szükséges bejelentkezni.

A 20. sz. politikai filozófiája számos olyan kérdést tematizál, amely egyrészt a teológia, a keresztyén hit és gondolkodás kardinális témája, ezért teológiai reflexiókra, értékelésre, párbeszédre vár. Másfelől a teológia is párbeszédet folytatott e filozófiai gondolatokkal, éppen a század történelmi és társadalmi változásainak tapasztalatai következtében. Ilyenek: erkölcs, hatalom, emlékezés, közösségi identitás, bűn, megbocsátás, megbékélés, történelem stb.

Ez irányzatok megismerése és a szövegek olvasása rálátást biztosít korunk társadalmi vitáira, narratíváira, segít teológiailag értékelni olyan művészeti alkotásokat, amelyek a 20. sz. nagy drámáit és fordulatait tematizálják (filmek, emlékművek, irodalmi alkotások). Továbbá segíti a doktorandusz hallgatókat abban, hogy saját kutatási témáikat tudják elhelyezni a kortárs szellemi irányzatok összefüggésében.

Vétkezhet-e az egyház mint egyház? Hogyan érinti a tagok bűne, mulasztása vagy felelőtlensége a hívők közösségét, annak intézményes és szervezeti formáját?

„Vétkeztünk…”. Egyház a történelmi és társadalmi bűnösszefüggések rendszerében,

A könyv segítséget kíván nyújtani az önálló és felelős erkölcsi véleményformálás kialakításában, valamint betekintést enged az etika, illetve a szociáletika főbb területeinek dilemmáiba, válasz- és útkereséseibe, megoldási kísérleteibe.

A protestáns etika kézikönyve

Életvégi döntések keresztyén etikai megközelítése. A Debreceni Református Hittudományi Egyetem két oktatója által szerkesztett kötet az eutanázia kérdéskörét járja körül.

Ideje van az életnek, és ideje van a meghalásnak

A XXI. század első évtizedeiben olyan politikai és társadalmi átalakulásnak vagyunk tanúi világviszonylatban, amelyben a vallás, illetve a vallások jelenléte megkerülhetetlen. Ugyanakkor a vallás e folyamatokban betöltött szerepének és jelentőségének értelmezése vitatott.

Vallás és politika